تبلیغات
بانک سوالات امتحانی رایگان - فضاپیمای مسنجر به مدار عطارد رسید
بانک سوالات امتحانی رایگان
دانلود رایگان سوالات امتحانی، مقالات آموزشی،طرح درس،عکس

بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 1391/09/10

فضاپیمای مسنجر به مدار عطارد رسید

فضاپیمای «مسنجر» ناسا برای نخستین بار در تاریخ فضاپیماها توانست با موفقیت به مدار اطراف سیاره عطارد وارد شود.به گزارش ایسنا، فضاپیمای مسنجر روز پنج‌شنبه پس از طی ۶۰۰/۷۸۵/۸۸۵/۷ کیلومتر مسافت در مدت نزدیک به شش سال و نیم وارد مدار سیاره عطارد شد. این اولین باری است که یک فضاپیما چنین مرحله برجسته‌ای از مهندسی و علم را در درونی‌ترین سیاره منظومه شمسی به انجام می‌رساند......

 


فضاپیمای مسنجر به مدار عطارد رسید

برای ورود به سایت ناسا(وبگاه اینترنتی مسنجر)

بر روی عکس زیر کلیک کنید.

 


فضاپیمای «مسنجر» ناسا برای نخستین بار در تاریخ فضاپیماها توانست با موفقیت به مدار اطراف سیاره عطارد وارد شود.به گزارش ایسنا، فضاپیمای مسنجر روز پنج‌شنبه پس از طی ۶۰۰/۷۸۵/۸۸۵/۷ کیلومتر مسافت در مدت نزدیک به شش سال و نیم وارد مدار سیاره عطارد شد. این اولین باری است که یک فضاپیما چنین مرحله برجسته‌ای از مهندسی و علم را در درونی‌ترین سیاره منظومه شمسی به انجام می‌رساند.
این فضاپیما قرار است از روز چهارم آوریل در فاصله ۱۹۵ کیلومتری سطح عطارد پرواز کرده و برای یک سال، تمام سیاره را کاوش کند.
از مهمرین برنامه‌های این فضاپیما تحقیق در مورد میدان مغناطیسی عطارد و بررسی وجود یخ در چاله همیشه تاریک و منجمد آن است که در نزدیکی قطب سیاره قرار دارد. اگر این برنامه‌ها درست پیش نرود به احتمال زیاد این فضاپیمای ۴۴۶ میلیون دلاری از مدار عطارد خارج شده و در مدار خورشید قرار خواهد گرفت.
سیاره عطارد که نزدیک‌ترین سیاره به خورشید است از شرایط آب و هوایی بسیاری سختی برای تحقیق و بررسی علمی برخوردار است. دمای سطح آن می‌تواند سرب را ذوب کند.
مسنجر در حال حاضر در فاصله ۴۶ میلیون کیلومتری خورشید و ۱۵۵ میلیون کیلومتری زمین قرار دارد.
نزدیکی بیش از حد سیاره عطارد به خورشید به این معنی است که در نواحی استوایی بخش رو به خورشید دمایی بیش از ۶۰۰ درجه سانتیگراد حاکم است. این درحالی‌است که دانشمندان بر این باورند که ممکن است در قطب‌های قسمت همیشه در سایه این سیاره یخ آب وجود داشته باشد.
جرم سیاره عطارد به رغم اندازه آن به حدی زیاد است که به نظر می رسد بیش از دوسوم حجم آن از ترکیب آهن و فلز ساخته شده باشد.
این سیاره همچنین برخلاف سیارات زحل و مریخ از یک میدان مغناطیسی برخوردار است.
سازمان‌های فضایی اروپا و چین نیز قرار است در همین دهه فضاپیماهایی به این سیاره ارسال کنند.

 
طبقه بندی: عکس،بازی،نرم افزار...، 
دنبالک ها: فضاپیمای مسنجر به مدار عطارد رسید،
ارسال توسط علیرضا گوهری
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
شما از کدام آنتی ویروس در رایانه خود استفاده میکنید و ازش راضی هستید؟لینک دوستان
امکانات جانبی
درود