بانک سوالات امتحانی رایگان
دانلود رایگان سوالات امتحانی، مقالات آموزشی،طرح درس،عکس

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 1390/03/7
 
فیلتر شکن "تور " توسط ارتش آمریکا برای کمک به اغتشاشگران در ایران طراحی شد.


خبرگزاری فارس: دو استاد دانشگاه چینی طی مقاله‌ای در فصلنامه ارتباطات بین‌المللی نوشتند که نیروی دریایی ارتش آمریکا سال گذشته نرم افزار "تور " را برای مقابله با سایت‌های مسدود شده توییتر، یوتیوب و فیس بوک در ایران و کمک به اغتشاشگران طراحی کرد.

به نقل از خبرگزاری فارس:

فیلتر شکن "تور " توسط ارتش آمریکا برای کمک به اغتشاشگران در ایران طراحی شد.چشمکیول

خبرگزاری فارس: دو استاد دانشگاه چینی طی مقاله‌ای در فصلنامه ارتباطات بین‌المللی نوشتند که نیروی دریایی ارتش آمریکا سال گذشته نرم افزار "تور " را برای مقابله با سایت‌های مسدود شده توییتر، یوتیوب و فیس بوک در ایران و کمک به اغتشاشگران طراحی کرد.

 

به گزارش خبرنگار دیپلماسی عمومی فارس، فصلنامه ارتباطات بین‌المللی در تازه ترین شماره خود در مقاله‌ای به قلم "لی ژیگوانگ " (Li Xiguang) و "وانگ جینگ " (Wang Jing) به بررسی نقش رسانه‌های اجتماعی در دیپلماسی عمومی پرداخته که مسائل ایران و نا آرامی‌های پس از انتخابات نیز بخشی از این مقاله را به خود اختصاص داده است.

این مقاله می‌افزاید: در دوران ناآرامی‌های ایران، تکنولوژی پروکسی‌های بی‌نام به یکی از مهمترین ابزار گروه‌های مخالف تبدیل شد. از آنجایی که بسیاری مردم می‌پنداشتند تکنولوژی اینترنتی، شهروندان کشورهای غیردموکراتیک را قادر به کسب حقوق‌ بیشتری خواهد کرد، به همین سبب بی‌نام و نشان بودن فضای اینترنتی نقش مهمی در تسهیل هماهنگ‌سازی آنلاین اعتراضات ایفاء نمود.

در ادامه این مقاله آمده است: در زمان ناآرامی‌ها، حامیان معترضان سریعاً تکنولوژی سرورهای پروکسی را در اختیار معترضان قرار دادند تا بتوانند سانسور اینترنتی را دور بزنند. این سرورها نه تنها به معترضان اجازه می‌دادند گزارش‌ها و تصاویر خود را آپلود کنند، بلکه بدان‌ها اجازه دسترسی به وب‌سایت‌هایی را می‌دادند که توسط دولت مسدود شده بودند.

این دو کارشناس در ادامه این مقاله می افزایند: در زمان ناآرامی‌های ایران، سرویس‌های پروکسی معترضان را قادر ساختند تا اطلاعات را جمع‌آوری کنند، گزارش‌ لحظه به لحظه ناآرامی‌ها را منتشر کنند، اعتراضات را سازماندهی کنند و برنامه عملیات‌های احتمالی را اجراء نمایند. برای مثال، وب‌سایت گوگل نقشه‌هایی در مورد تهران منتشر می‌کرد که در آنها مکان معترضان، نیروهای امنیتی، ایستگاه‌های بازرسی، هلی کوپترها و غیره مشخص شده بود.

این مقاله می‌افزاید: دولت ایران به منظور مقابله با ناآرامی‌ها شمار زیادی از وب‌سایت‌های غربی را مسدود کرده بود، از این رو بسیاری از کشورهای غربی به ارائه امکانات پروکسی مستقر در خارج از مرزهای ایران می‌پرداختند.

این مقاله با اعلام اینکه "نرم‌افزار "تور " (Tor) کاربران را قادر می‌سازد که در اینترنت بدون فاش شدن هویت‌شان با یکدیگر ارتباطات برقرار کنند "، یادآور شده است: این نرم‌افزار در آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی دریایی ارتش آمریکا طراحی شده است، در سال قبل، تور یک تکنولوژی نظامی به حساب می‌آمد که برای جمع‌‌آوری اطلاعات بکار می‌رفت اما هم‌اکنون وارد جعبه ابزار کامپیوترهای غیر نظامی نیز می‌شود و آنها را قادر می‌سازد که به وب‌سایت‌های مسدود شده به مانند توییتر، یوتیوب و فیس‌بوک در ایران دسترسی یابند.

این مقاله افزوده است: از زمان انتخابات ایران به این طرف استفاده از نرم‌افزار "تور " در ایران شش برابر شده است، نرم‌افزار تور معترضان را قادر ساخت که به وب‌سایت‌های مسدود شده، بالاخص شبکه‌های اجتماعی دسترسی داشته باشند و به آنها کمک کرد تا با یکدیگر و همچنین جهان خارج در ارتباط باشند.

در ادامه این مقاله آمده است: ضریب نفوذ اینترنت در ایران 35 تا 40 درصد است، آخرین حربه برای مسدود کردن دسترسی بدین وب‌سایت‌ها به تعطیلی کشاندن تمام سیستم اینترنتی است.
سایت‌های مسدود شده توییتر و فیس بوک در حوادث پس از انتخابات نقش مهمی در ایجاد اغتشاش در ایران داشتند و دولت جمهوری اسلامی ایران به منظور مقابله با این حربه فرهنگی، دسترسی به این سایت‌ها را مسدود کرد.

لطفا توجه کنید.

یه ایمیل به آدرس info@filterkhor.com ارسال کنید (بدون پیام)بعد از چند دقیقه تا نیم ساعت ایمیلی دریافت می کنید که توضیحات آن همراه ایمیل است و برای شما  بشکن ارسال میشود. دوستان اینکار و کردند و سریع جواب گرفتند.دیگه بیشتر از این نمی تونم توضیح دهم.

 با عرض معذرت از دوستان عزیز

بنا به دلایلی که می دانید قادر به آپلود این فیلتر...... و یا ارسال از طریق ایمیل برای کاربران عزیز  نیستم . اگر امکانش بود نیازی به درخواست شما عزیزان نبود خودم اتوماتیک انجام می دادم .شرمنده از همگی

حقیقتا به علت سرعت پایین اینترنت این فیلترشکن کارآیی ندارد.و اگر امکان قرار دادن بشکن بود از من زرنگتر خیلی هست .بهتر اینه که از وی پی ان استفاده کنید.

بعیده از تمدن چند هزار ساله!که فقط فحش بلده!!! فحش دادن نشانه تربیت خانوادگی افراد است. اگر حرفی دارید متمدنانه در بخش نظرات بنویسید یا نظر خود را در مورد این مطلب بگوید.(البته با عرض معذرت از 99 درصد کاربران عزیز)

اگر قرار باشد  بایستی و به طرف هر سگی که پارس می کند سنگ پرتاب کنی هرگز به مقصد نخواهی رسید.

فیلتر شکن تور،فیلتر شکن تور،فیلتر شکن طور،فیلتر شکن تور،فیلتر شکن طور،دانلود فیلتر شکن تور،دانلود فیلتر شکن طور،فیس بوک،توییتر،
طبقه بندی: عکس،بازی،نرم افزار...، 
برچسب ها: فیلتر شکن تور، فیلتر شکن طور، دانلود فیلتر شکن تور، دانلود فیلتر شکن طور، فیس بوک، توییتر، بشکن، بشکن تور، بشکن طور، ف ی ل ت ر، بشکن ف ی ل ت ر، قند شکن، قندشکن،
دنبالک ها: دانلود فیلتر شکن "تور "،
ارسال توسط علیرضا گوهری
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
شما از کدام آنتی ویروس در رایانه خود استفاده میکنید و ازش راضی هستید؟لینک دوستان
امکانات جانبی
درود